To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

BADANIA SŁUCHU

Pracujemy na wysokiej klasy sprzęcie specjalistycznym, oraz posiadamy profesjonalną kabinę audiometryczną. Odpowiednie badania pomogą nam określić z jakim rodzajem ubytku słuchu mamy do czynienia i jakie rozwiązania wybrać. Wyniki badań zawsze omawiamy i określamy profil słuchowy. Czasami niezbędne jest leczenie farmakologiczne lub operacyjne. Najczęściej jednak potrzebny jest odpowiednio dobrany aparat słuchowy.

Au

Audiometria tonalna

Jest to podstawowe badanie słuchu, które składa się z wyznaczenia krzywej dla przewodnictwa powietrznego i kostnego. Wynik otrzymujemy w postaci audiogramu.

Audiometria mowy

Jest to badanie zdolności rozumienia mowy za pomocą testów liczbowych i słownych. Wynik w postaci procentowej.

Audiometria impedancyjna

To badanie składające się z tympanometrii i odruchów strzemiączkowych.  Pozwala ocenić stan ucha środkowego. Wynik otrzymujemy w postaci krzywych tympanometrycznych. Odruch strzemiączkowy występuje przy prawidłowym słuchu 70-90dB powyżej progu słyszenia.

Pomiary REM

pomiar w uchu pacjenta, który uwzględnia kształt i wielkość przewodu słuchowego. Wyniki pomiarów REM  pozwalają na indywidualne dopasowanie aparatu słuchowego i precyzyjne ustawienie niektórych częstotliwości a przez to osiągnięcie lepszego zrozumienia mowy i brzmienia aparatu

Videootoskopia

Badanie polegające na wprowadzeniu otoskopu z kamerą do przewodu słuchowego zewnętrznego i ocenie stanu błony bębękowej oraz przewodu słuchowego. Wynik w postaci zdjęcia.

UCL

To to badanie progu dyskomfortu, potrzebne u osób wrażliwych na głośne dźwięki.